yardım-hakkımızda

TurkWiki nedir?

TurkWiki arkadaşlarınız, çalışma arkadaşlarınız, ve ailenizle, o anda ne yaptığınızı, gerçek zamanlı paylaştığınız bir sosyal mikro blog ağıdır. Tek yapmanız gereken çok basit bir soruyu cevaplamak: Şu anda ne yapıyorsun?

Hayatınızda neler olup bittiğini, düşüncelerinizi, gözlemlerinizi, şirketinizle ilgili son bilgileri tanıdık veya tanımadık sizi takip eden herkesle paylaşabilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin anlık iletilerini email veya Webden görebilirsiniz. Blog kullanıcıları mini-profil sayfalarını yaratabilirler.

TurkWiki ücretli mi?

Hayır, TurkWiki'nin genel kullanımı tamamen ücretsizdir.

Nasıl çalışıyor?TurkWiki mesajlarında html kullanılabiliyor mu?

Hayır, güvenlik ve standartları bozmamak adına, html kodu kullanılamıyor.

TurkWiki'e kayıtlı birisini nasıl takip edebilirim?

Her kullanıcının profil sayfasında 'Takip Et' diye bir link vardır. Bu linke tıkladığınızda o kullanıcıyı takip ediyor olacaksınız, yani bu kullanıcının mesajlarını kendi profil sayfanızdan görebileceksiniz. Eğer ayarlarsanız bu kullanıcının mesajlarını Email ile takip edebilirsiniz. Takip etmenizin yanı sıra bu kişi takip listenize de eklenecektir.

Bir kullanıcının takibini nasıl bırakacağım?

Kullanıcının profil sayfasını ziyaret ederek, takip edilen yeşil renkteki butona tıklarsanız aşağı doğru açılan listeden takip etmeyi durdur linkine tıklarsanız takibi durdurur. Kullanıcı takip listenizden silinir ve artık kendi sayfanızda da kullanıcının mesajlarını görmezsiniz.

Birisinin beni takip ettiğini nasıl anlayabilirim?

Kendi profil sayfanızı ziyaret ederek takipçi listenize bakabilirsiniz. Burada sizi takip eden bütün kullanıcıları görebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu listeden istediğiniz kişiyi takip listenize ekleyebilirsiniz.

Suistimal eden bir kullanıcıyı nasıl engellerim?

Kullanıcının profil sayfasında bulunan 'Engelle' linkine tıklayarak, kötü niyetli kullanıcıları engelleyebilirsiniz. Kullanıcı engellendiğinde sizin takipçi listenizden çıkarılacak ve bir daha sizi takip edemeyecektir. Kullanıcıya engellendiğine dair herhangi bir bildirim yapılmayacaktır. Bu engellemeyi istediğiniz zaman yukarıdaki adımı takip ederek kaldırabilirsiniz.

Kullanıcılara özel mesaj gönderebilirmiyim?

Evet. Özel mesaj göndermek istediğiniz kullanıcının profilinde 'Özel mesaj gönder' linkine tıklamanız yeterli.

Bana gönderilen özel mesajlarımı nasıl görebilirim?

Özel mesajlarınızı görüntüleyebilmeniz için profil sayfanızın sağ üst köşesindeki 'Ana Sayfa' linkine tıklamanız ve Mesaj kutunuza girmeniz yeterli. Burada size gönderilen ve sizin gönderdiğiniz tüm özel mesajları görebilirsiniz.

Tüm mesajların bildirimini değil de sadece bana gelen özel mesajların bildirimini almak istiyorum, bunu nasıl ayarlarım?

Sisteme giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki ayarlar butonuna tıkladığınızda oradan bildirimler alt başlığını seçerek istediğiniz bütün e-posta bildirimlerini ayarlama imkanınız olacaktır...

Takip ettiğim kişilerin yeni mesajlarının bana nasıl bildirileceğini ayarlayabilirmiyim?

Evet, kendi profil sayfanıza giderek sağ üst köşede bulunan 'Ayarlar' butonuna tıklayarak bildirimler bölümünden bu ayarları yapabilirsiniz..

Genel Yanıtlar nedir?

TurkWiki'te genel görünüme açık bütün mesajlara cevap (inceleme) yazabilir ve yorumda bulunabilirsiniz. Bunun için mesajın altında bulunan cevapla ikonuna tıklamanız yeterli. Mesajınız bütün takip edenler tarafından görüntülenir.

Yeni mesajlarımı kimler okuyabilir? Sadece benim onayladığım kişilerin mesajlarımı görebilmesini sağlayabilirmiyim?

Evet, bu tamamen sizin seçiminize bağlı. Varsayılan ayar olarak mesajlarınız herkese açıktır. Eğer sadece sizin onayladığınız kişilerin (arkadaşlarınızın) mesajlarınızı görmesini istiyorsanız, Ayarlardan Profilim kısmından 'Mesajlarım herkese görünsün' seçeneğini kaldırmalısınız. Böylece mesajlarınız ana sayfada ve profil sayfanızda görünmeyecektir. Biri sizi takip etmek istediğinde bu kişi sizin profilinizde bulunan 'onay bekleyen' kısmında yer alacaktır. Bu adımda onaylayıp onaylamamak size kalmış. Takipçiyi onayladığınızda bu kişi artık takipçi listenizde yer alacak ve bütün mesajlarını görebilecektir. Onaylamadığınız kişilerin sizi takip etme durumu tekrar başa dönecek yani 'Takip Et' durumuna düşecektir.

Mesaj gönderdikten sonra bu mesajı düzenleyebilirmiyim?

Hayır, mesajınızı silebilirsiniz fakat düzenleyemezsiniz.

Mesajlarımın maksimum uzunluğu ne kadardır ?

Mesaj limiti maksimum 200 karakterdir.

Mesaj gönderme limitim var mı?

Hayır, istediğiniz kadar mesaj gönderebilirsiniz.

Email ile çok fazla mesaj alıyorum. Bunu nasıl azaltabilirim?

Bildirim haber e-posta seçeneklerine girerek tamamen kapatabilir, veya her özellik için kendi ayarlarınızı kullanabilirsiniz. Bunun için sağ üst köşedeki ayarlar butonuna tıklayınız ve orada bildirimler alt bölümüne giderek ayarlarınızı güncelleyiniz.

TurkWiki sayfamı kişiselleştirerek arkaplan resmini ve renkleri değiştirebilirmiyim?

Evet, kişiselleştirme tamamen yaratıcılığınıza kalmış. Her yeni TurkWiki profili varsayılan ayarlarla açılır, fakat bu ayarları değiştirmek sizin elinizde. Ayarlardan Sayfa Biçimim kısmına giderek Arkaplan Resmi, Arkaplan Rengi, Arkaplan resmini, Sabit arkaplan, içerik arkaplan rengi, kenar kutu arkaplan rengi gibi ayarları yapabilirsiniz.

Hesabımı silip, TurkWiki'ten nasıl ayrılabilirim?

Hesabınızı sadece TürkWiki yönetimi silebilir bunun için bize-ulaş sayfasından bize ulaşın....
 

HAKKIMIZDA


Stork Corporation hiç leyleğin olmadığı Amerika'nın Minnesota eyaleti, Roseville şehrinde kurulmuş özel bir şirkettir! Bu 'teknoloji-çağında', teknolojik-leylek leyleksizlikten daha iyidir diye düşünenen kurucularımız, bebekten daha çok şeyler ulaştıran bir şirket kurmuşlardır.

Şirketin kuruluş amacı, küçük ve orta ölçekli şirketlerin teknoloji açıklarını uygun çözümler üreterek tamamlamaktır. Teknolojinin her gün değiştiği dünyada, bu şirketlerin şirket görünümlerini yenilemelerini ve daha iyi hizmet vermeye yönelik değişim geçirmelerini sağlamaktır. Bu yardım Stork Corporation'ın ana amacıdır ve bunu müşterilerine her durumda vermeyi garanti eder.

Şirketimiz başka servisler ve ürünlerde sunmaktadır ki onları web sitemizden daha detaylı inceleyebilirsiniz. Web sitemiz şirketimiz hakkında her türlü bilgiyi birinci elden almanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bizi aramaktan kesinlikle çekinmeyiniz. Aklınıza gelen her türlü proje, sorun, veya tasarımı sizinle paylaşmak ve o konuda size yardımcı olmak isteriz. Unutmayın bu etkileşimden bizim kadar siz de kazançlı çıkacaksınız.

Türkiye'nin ilk Türkçe Twitter Sitesi - Takip edin - Takip edilin - Sitenizi ve Etkinliklerinizi duyurun - Arkadaşlarınızla anında ne yaptığınızı paylaşın veya onların ne yaptığını anında öğrenin...

TurkWiki.Com linklemek için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz...